Undet-old

Na český trh přinášíme nový software pro práci s mračnem bodů Undet. Jedná se o nadstavbové moduly dostupné pro aplikace Autodesk AutoCAD a Autodesk Revit, Trimble SketchUp a ARES Commander. Urychlete a zjednodušte si práci s mračny bodů, převeďte je snadno a rychle do 2D kresby nebo 3D modelu.

Undet Indexer je samostatný software pro přenos mračen bodů do databáze Undet. Jeho hlavními výhodami jsou:

  • velmi rychlá indexace (až 7x rychleji než u konkurenčního softwaru Autodesk Recap)
  • kontrola nad nahranými daty
  • dvojí struktura databáze
  • interaktivní barevné nastavení

Undet umožňuje spojovat různé typy formátů. Díky tomu lze kombinovat data získaná pomocí pozemní fotogrammetrie a snímkování z bezpilotního letounu pro dosažení optimálního výsledku. Data musí být ve stejném souřadnicovém systému a mít stejné měřítko. Doporučené je pracovat s formátem .E57 a .LAS. Undet ale podporuje formátů mnohem více včetně nestrukturalizovaného .TXT.

Všechna nahraná data máte pod kontrolou. Při vytváření databáze v Undet Indexeru nevzniká jedno sloučené mračno bodů, ale jednotlivé skenovací pozice zůstávají zachovány a lze s nimi dále pracovat. To vám umožní:

  • restrukturalizaci dat – skeny lze seskupit do logických celků (skupin), například exteriér, 1. NP, sklep…
  • vypínat/zapínat jednotlivé skupiny nebo jednotlivé skeny
  • interaktivní barevné nastavení skupin i jednotlivých skenů

Uživatel Undetu jistě ocení dvojí strukturu databáze, zejména při práci s velkými daty. Díky této struktuře je možné používat body náhledu, tzv. Preview points. Ty pracují s gridem, jehož velikost závisí na zvoleném typu projektu. Práce s body náhledu umožňuje plynulost a rychlejší odezvu programu v místech, kde není požadována vysoká přesnost. Druhou možností je využití bodů v plném rozlišení, díky nimž vidíme mračno detailněji.

Bližší informace a cenovou nabídku naleznete na webu www.undet.cz.