Mapování terénu

Vyváříme veškeré typy účelových map a mapové podklady pro projektovou dokumentaci, provádíme zaměření skutečného stavu, přípravu báze geodat pro GIS.
Samozřejmostí je polohopisné zaměření včetně výšek, lze tedy připravit 2D i 3D digitální výstupy. Digitální mapy standardně dodáváme ve vektorových formátech pro CAD aplikace (2D, 3D s texturou) a v podobě rastrových 2D výstupů, jako je například ortofotomapa nebo pravé ortofoto (true orthophoto). Součástí dodávky jsou také potřebné tištěné výstupy až do formátu A0.
Zaměření situace pro tvorbu mapy provádíme jak s využitím klasického geodetického mapování terénu (totální stanice, GPS) nebo letecky (letecké snímkování). Preferovanou metodou je právě moderní měření leteckým snímkováním. Protože záznam fotografií probíhá ze vzduchu, je tento postup zcela bez rizika i při mapování povrchových dolů, nestabilních svahů a dalších nebezpečných terénů. Přesnost snímkování se přizpůsobuje požadavkům konkrétní zakázky. Volbou výšky letu je možné dosáhnout rozlišení v řádu jednotek centimetrů.
Výhody leteckého mapování terénu
- rychlé zaměření rozsáhlých a výškově členitých terénů
- možnost rychlého mapování velkých území
- přesnost řádově jednotky centimetrů
- výstup s fotorealistickou interpretací
Výhody pozemního mapování terénu
- přímá vazba měřiče s měřeným územím
- nevadí koruny stromů a vzrostlá vegetace
- měření je méně závislé na počasí